הכנת דו”חות מס אמריקאים

מומחי המס של אמריקן דוקס יגישו עבורכם דוחות מס אמריקאים.

 

הכנת דוחות מס אמריקאיים – האם גם אתם חייבים במס?

בשנים האחרונות רשות המיסים האמריקאית ה IRS פועלת במרץ רב ובכלים עוצמתיים כדי לעלות על כל חייבי המס האמריקאים הנמצאים ברחבי העולם.

מה חשוב לדעת על הכנת דוחות מס אמריקאיים?

כידוע החוק האמריקאי קובע כי כל אדם הנושא אזרחות אמריקאית (או תושבות קבע = גרין קארד), חייב לבצע הגשת דוחות מס אמריקאים על כל הכנסותיו גם אם הוא גר כל חייו בישראל, גם אם ההכנסות שלו הם רק ממקורות ישראלים וגם אם הוא משלם מסים לרשות המסים בישראל, הוא חייב בהכנת דוחות מס בארה”ב. (זה לא אומר שצריך לשלם מס, אבל לדווח חייבים).

אמריקן דוקס, הלשכה למינהל אמריקאי, נמצאת כאן מאז 2012, כדי לקחת מכם את הבירוקרטיה האמריקאית, ולדאוג שכל הצרכים שלכם מול הממשל האמריקאי יתנהלו בפשטות ובקלות – כמו הכנת דוחות מס בארה”ב.

הכנת דוחות מס בארה"ב
הכנת דוחות מס בארה”ב – אנחנו כאן בשבילכם!

הכנת דוחות מס אמריקאיים: קצת על שיטת המיסוי האמריקאית

איך הכנת דוחות מס אמריקאים יסייעו לך לשקט נפשי בהמשך? שיטת המיסוי האמריקאית היא שיטת מיסוי פרסונלית – זאת אומרת שהמיסוי הוא על האדם ללא קשר למקום מגוריו או למקום בו נוצרו ההכנסות.

(לעומת שיטת מיסוי טרטוריאלית –  הנוהגת בכמה מקומות בעולם לפיה האדם חייב במס למדינה רק אם הכנסותיו נוצרו ונצמחו באותה טריטוריה – באותה מדינה, ולעומת שיטת המיסוי הישראלית שגם נוטה לשיטה הטריטוריאלית).

לא ביקרתם בארה”ב בכלל? חובה לדווח בכל זאת

תתפלאו לדעת, אך גם מי שנולד בישראל וחי בישראל ולא ביקר בארצות הברית אפילו יום אחד, חלה עליו חובת הגשת דוחות מס אמריקאים, והוא צפוי לעונשים ולקנסות הקבועים בחוק האמריקאי אם לא יעשה זאת.

בנוסף, ישנה חובת דיווח על חשבונות פיננסים (בנק, פנסיה, גמל, השתלמות וכל חשבון פיננסי אחר), במקרה והיה בכל החשבונות יחד סך של יותר מ 10,000 דולר – אפילו ליום אחד, מידע נוסף ניתן לקרוא כאן.

כאמור בשנים האחרונות נחקקו כמה חוקים והעיקרי שבהם הוא חוק הפטקה (Fatca) שמחייבים את כל הבנקים בעולם להעביר מידע על חשבונות אמריקאים המתנהלים אצלם, ומי שמסרב לשתף פעולה, כל כסף ממקור אמריקאי המגיע אליו ינוכה ממנו 30 אחוז במקור.

מדינת ישראל חתמה עם רשות המיסים האמריקאית – IRS על הסכם לפיו הבנקים יאספו את המידע ויעבירו אותו לאחראי מיוחד במשרד האוצר, שירכז את כל הנתונים ויעביר אותם לממשלת ארה”ב בצורה מרוכזת.

הכנת דוחות מס אמריקאיים
הכנת דוחות מס אמריקאיים

הבנקים מחתימים כל אזרח אמריקאי על טופס W9 – עליו נדרש האזרח האמריקאי לכתוב את פרטיו ואת מספר ה – Social Secuirity – SSN שלו, וטופס ויתור סודיות המאפשר להעביר את פרטיו לרשויות בארה”ב.

מי שמסרב לחתום או שאין ברשותו את המספר לא יכול לפתוח חשבון בנק בישראל ואם יש לו חשבון פעיל – החשבון מוקפא עד לחתימה.

בעקבות סדרת חוקים שהיה צורך לחקוק אותם בישראל, נדחתה מסירת המידע לרשויות בארה”ב עד ספטמבר 2016, החוקים עברו בג”ץ ומאז החלו רשויות המס האמריקאיות לקבל את המידע ממדינת ישראל.

רוצה להמנע מקנסות מיותרים? בשביל זה אנחנו כאן

כדי להמנע מקנסות מיותרים, מומלץ לבצע הגשת דוחות מס אמריקאים ולהסדיר את ענייני המס שלכם מול הרשויות בארה”ב, ולשם כך ישנה גם תכנית ‘גילוי מרצון‘ מיוחדת המקלה על הסדרה זו.

מתקשים להסדיר את ענייני המס שלכם? חוששים לפתוח ‘תיבת פנדורה’? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

עבור הכנת דוחות מס בארה”ב! נשמח לסייע לכם לקדם את התהליך, להסדיר את ענייני המס שלכם מול הרשויות בארה”ב באמצעות יועצי מס מקצועיים.

פנו ל’אמריקן דוקס‘ עוד היום לטיפול בכל הקשור להכנת דוחות מס אמריקאים.

ליצירת קשר איתנו, פשוט  לחצו כאן>>

חוץ מהגשת דוחות מס אמריקאים, אולי יעניין אותך:

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שתף בפייסבוק
שלח בווטסאפ
שתף באימייל

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן