כמה מיסים משלמים בארה”ב על עסק עצמאי?

כמה מיסים משלמים בארה"ב
מיסוי אמריקאי – עסק עצמאי

מיסוי אמריקאי – כמה מיסים משלמים בארה”ב על עסק עצמאי?

עוסק עצמאי, בין אם הוא עוסק פטור, ובין אם הוא עוסק מורשה, נמצא תחת החובות ומערכת המס האמריקאית, המינימום שחייבים לדווח עליו הוא מסכום של 400$ ומעלה. תשלום הביטוח לאומי הוא סך של 15.3% מהנטו של כל הכנסות העסק כשמדובר על מיסוי אמריקאי.

כפל ביטוח לאומי

מיסוי אמריקאי מביא, למרות שעוסק עצמאי חייב בתשלומי ביטוח לאומי כאן בארץ, גם לחיוב תשלום לביטוח לאומי לרשויות המס בארה”ב, והאמנה למניעת כפל מס אמריקאי שנחתמה בין הרשויות בארץ לרשות המס האמריקאית, לא פוטרת אותו מחובת תשלום זו.

ניתן לקרוא את אמנת המס באתר רשות המסים הישראלי.

למרות שיש אזרחי ארה”ב הגרים בישראל שמעדיפים לא לדווח לרשויות בארה”ב על הכנסותיהם מהעסק העצמאי שלהם, אנו לא ממליצים לעשות זאת מכמה סיבות:

הוראות הFATCA (פטקה) וההשלכות על אזרחי ארה”ב הגרים בישראל

מכיוון שהרשויות בארה”ב מכריחות כל גוף פיננסי הממוקם בכל מקום בעולם ובכלל זה בישראל, להחתים כל אזרח אמריקאי על טופס W9, לספק את המספר ביטוח לאומיSSN לבנק, לחתום על ויתור סודיות, ולדווח לרשויות המס בארה”ב – IRS על הנעשה בחשבון, ומכיוון שמדינת ישראל חתמה על הסכם עם רשויות המס בארה”ב, לפיו המדינה תאסוף את המידע מהבנקים ותעביר אותו במרוכז לרשויות המס בארה”ב, לכן חשופים כל חשבונותיכם לעיניהם של פקידי המס בארה”ב, כך שבמוקדם או במאוחר תקבלו דרישה לביקורת ואתם עלולים להסתבך בקנסות ואולי אף בצווי מעצר.

כמה מיסים משלמים בארה"ב על עסק עצמאי

מיסוי אמריקאי – הכסף יחזור אליכם בגיל פרישה

כל הכסף המשולם בתור ביטוח לאומי על עסק עצמאי כאן בארץ, נצבר לחישוב קצבת זקנה לביטוח לאומי שתקבלו כשתגיעו לגיל פרישה, ובתנאי ששילמתם ביטוח לאומי במשך 10 שנים. לפי פרסומי ה – SSA כ 40% ממה שתשלמו תקבלו חזרה, כמובן שזה תלוי מתי יוצאים לפנסיה, וכמה זמן חיים, כמו כן הקונגרס צפוי לשנות את חוקי הSS מכיוון שאין מספיק כסף בקופת הביטוח הלאומי האמריקאית, בכל אופן זה בוודאי הרבה יותר טוב מאשר לחשוב שאתם משלמים מס ולא מקבלים כלום.

אז כמה כמה מיסים משלמים בארה”ב על עסק עצמאי? לייעוץ נוסף בנושא כמה מיסים משלמים בארה”ב ולדיווח על ההכנסות שלכם מעסק עצמאי, צרו קשר עמנו בהקדם, אנו מבטיחים יחס אישי, יחד עם מקצוענות ומחירים ללא תחרות!

 

 

 

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שתף בפייסבוק
שלח בווטסאפ
שתף באימייל

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן