אזרחות בארה”ב

מתי ניתן להוציא אזרחות אמריקאית?

אזרחות בארה"ב
אזרחות בארה”ב

ישנם דרכים שונות לקבלת אזרחות אמריקאית, במקרים מסוימים ניתן לעשות אזרחות אמריקאית בישראל, ולפעמים ניתנת האופציה של אזרחות בארהב.

המקרים הבאים הם המקרים בהם ניתן לעשות אזרחות בארהב:

  1. גרין קארד:

בכל מקרה שבו הדרך לאזרחות חייבת לעבור דרך תהליך הגרין קארד, לא ניתן לעשות את האזרחות בישראל, אם כי התחלת התהליך היא מכאן, אלא יש להוציא אזרחות בארהב.

לאחר סיום התהליך של ההרשמה ואישור הגרין קארד יש להגיע לארהב, ושם ניתן להוציא אזרחות לפעמים מיד, לפעמים לאחר 3 שנים ולפעמים לאחר 5 שנים, תלוי בסיטואציה.

  1. אזרחות מכח חוק הסבא:

בכל מקרה שהזכאות לאזרח ילד (עד גיל 18), נובעת מכח מה שמכונה חוק הסבא‘, היות וההורה/ הורים האמריקאים של הילד לא התגוררו בארהב מספיק זמן כדי להעביר את האזרחות אוטומטית, לא ניתן לאזרח את הילד בשגרירות בישראל, ויש צורך להוציא אזרחות בארהב.

הטיפול באזרחות במקרים בהם מוציאים אזרחות בארהב מתבצע באחד ממשרדי ה USCIS , אלו משרדי ההגירה, והם מפוזרים כמעט בכל המדינות בארהב.

לפעמים יש צורך לעמוד במבחני אנגלית ואזרחות על מנת לקבל אזרחות בארהב, אך ישנם כמה מקרים בהם אין צורך לעבור את מבחני האזרחות, והאזרחות ניתנת אוטומטית עם ההתייצבות לראיון או בדרכים אחרות, אך ללא צורך במבחן.

קריאה נוספת

דבר חשוב שיש להקפיד עליו, הוא המצאות חוקית בארהב, מי שמבקש לקבל אזרחות בארהב חובה עליו להקפיד שהכניסה שלו לארהב והשהות שלו שם בזמן הראיון, ובכל הזמנים הנדרשים כדי לקבל את האזרחות יהיו חוקיים לחלוטין.

ארהב מאוד לא אוהבת אנשים שנמצאים בתחומה או עובדים בתחומה ללא רשיון או אשרה חוקית לכך, ובמקרים רבים אי הקפדה על נושא זה גוררת ביטול אשרות שהיה, ומניעת הזכות לקבלת אזרחות ארהב, לפעמים זה יכול להגיע למצב של גירוש מארצות הברית!

חשוב לזכור, ברגע שאתם מאושרים כאזרחים או כתושבים בארהב חלים עליכם כל החוקים שם לרבות כל נושא המיסוי וה FATCA.

לפני כל פעולה הקשורה בקבלת אזרחות בארהב מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום.

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שלח בווטסאפ
שיתוף ב email
שתף באימייל

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן