חוקי ה FATCA בישראל – הסכם הFatca

הסכם FATCA
הסכם FATCA

חוקי ה FATCA בישראל – הסכם הFatca

מהם חוקי ה- FATCA בישראל, וכיצד משפיעים הם על אזרחי ארה”ב בישראל?

למידע וייעוץ בנושאי חוקי פטקה צרו קשר: 6470* או בטופס בצד שמאל.
במארס 2010 נחקק בארה”ב חוק ה- FATCA, מטרת החוק היא לעלות על מעלימי מס אמריקאים המתגוררים מחוץ לארה”ב.
בחוק נקבע בין היתר כי על כל מוסד פיננסי בכל העולם להחתים כל אזרח אמריקאי על טופס W9, ולהעביר את פרטי החשבון לרשות להלבנת הון ברשות המסים האמריקאית.קצת היסטוריה

רשות המסים האמריקאית החלה ביישום החוק ובמסגרתו היא הודיע לבנקים (ולמוסדות פיננסים אחרים) ברחבי העולם, כי בנק שלא ימלא את חוקי הפטקה לא יוכל לנהל מערכת פיננסית בשיתוף עם בנקים אמריקאים, במילים פשוטות, אין העברות כספים מארה”ב לאותם בנקים ומאותם בנקים לארה”ב, אין פדיון צ’קים וכו’.

בשנת 2012 בעקבות הלחץ של הבנקים בישראל, וחקירות שהתנהלו נגד בנקים שעזרו בהעלמת מס של אזרחי ארה”ב בישראל, הודיעה רשות המיסים הישראלית כי היא מקימה צוות לבחינת יישום חוקי ה FATCA בישראל.

במאי 2014 פורסם באתר רשות המסים הישראלית כי הושג הסכם הFatca בין רשות המיסים הישראלית ומשרד האוצר ליישום חוקי ה- FATCA בישראל. לפי הסכם הFatca הבנקים בישראל יחתימו כל לקוח אמריקאי או עם זיקה אמריקאית על טופס W9, ועל ויתור סודיות, ויעבירו את המידע לממונה מטעם משרד האוצר הישראלי.

משרד האוצר הישראלי יעביר במרוכז את המידע על חשבונות כל הישראלים בעלי זיקה אמריקאית לרשות המסים האמריקאית. עוד על מיסוי אמריקאי.

מאז הסכם ה- Fatca ועד היום כל מי שבא לפתוח חשבון בנק חדש מוצא את עצמו נדרש לחתום:

א. שהוא לא אמריקאי ולא בעל זיקה אמריקאית.

ב. במידה והוא בעל זיקה אמריקאית עליו לחתום על טופס W9 וויתור סודיות.

השלכות רבות יש על הישראלים החותמים על מסמך הW9, מכיון שחשבון הבנק שלהם חשוף לעיניהם של פקידי רשות המסים האמריקאית, עליהם לעמוד בכל חוקי המס וחוקי פטקה.

נושאים נוספים לקריאה:

חוקי פטקה מחייבים כל אזרח (בין היתר):

  • לדווח כל שנה על כל חשבון פיננסי (בנק, קרן השתלמות, קופת גמל, ביטוח מנהלים וכו’) הנמצא מחוץ לארה”ב, בתנאי שהיו בכל החשבונות יחד במהלך השנה יותר מ-10,000 דולר בבת אחת.
  • לעמוד בכל חוקי המס האמריקאים, לפיהם ההכנסה בישראל חייבת להיות מדווחת מעל סך מסוים בדוח שנתי לIRS (רשות המס האמריקאית).
  • לדווח על זיקה לחברה ישראלית.
  • ועוד..

חשוב מאוד להתייעץ עם מומחה מס אמריקאי בכל הקשור לחוקי פטקה בישראל (הסכם הFatca) ויישומם היות והקנסות המוטלים על אלו שלא עומדים בחוקים אלו – גבוה במיוחד.

 

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שלח בווטסאפ
שיתוף ב email
שתף באימייל

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן