מיסוי אמריקאי – מה זה אומר?

הסבר כללי על מיסוי אמריקאי

מיסוי אמריקאי הוא נושא המעסיק בזמן האחרון הרבה ישראלים הנושאים אזרחות אמריקאית או גרין כארד, כידוע בעקבות חקיקת חוקי ה – FATCA (פטקה) האמריקאים, וההסכם ההיסטורי שנחתם בין מדינת ישראל ורשויות המס בארה”ב, כל חשבונות הבנק, קרנות הפנסיה וההשתלמות, החסכונות הביטוחיים ועוד של אזרחי ישראל בעלי אזרחות אמריקאית מועברים בדיווח ישיר לרשויות המס האמריקאיות, מה שמחייב דיווח שנתי ורציף של ההכנסות בארץ לארה”ב.

ברגע שנודע למנהל חשבון הבנק שלכם, למנהל קרן ההשתלמות או קרן הפנסיה על כך שאתם בעלי אזרחות אמריקאית, תתבקשו למלא טופס W9 ולספק את מספר הביטוח הלאומי האמריקאי – SSN שלכם.

כדי שנדע מה עלינו לדווח ואיך ראשית יש להבין כיצד עובדת המערכת הזו של מיסוי אמריקאי.

מה המשמעות של מיסוי אמריקאי
מומחים למיסוי ארה”ב ישראל

נתחיל בבסיס:

מיסוי אמריקאי – עקרונות בסיסיים

המיסוי האמריקאי הוא מיסוי פרסונאלי, מה שאומר שכל מי שנושא אזרחות אמריקאית, חייב בדיווח מס לא משנה היכן הוא גר והיכן נוצרה ההכנסה. ברגע שההכנסה שלו חייבת במס, הוא חייב בדיווח.

חובת הדיווח חלה על כל סוגי ההכנסות, משכורת, עסק עצמאי, שותפות בחברה, מניות ודיוידנטים, הכנסות משכר דירה, הכנסות ממכירת נדל”ן ועוד.

מיסוי אמריקאי – כפל מס

ואם תשאלו – מה? אנחנו אמורים לשלם מס כפול? גם בארץ וגם בחו”ל? התשובה היא – בדרך כלל לא, אבל יש מקרים שכן.

ישנם זיכויים וניכויים שגורמים שמס ששילמנו בארץ נזדכה עליו בחו”ל, ולהיפך – מס ששילמנו בחו”ל נזדכה עליו בארץ, כך שבדרך כלל לא נשלם מס כפול, לצורך כך חתמו ממשלת ישראל וממשלת ארה”ב על אמנת מס – למניעת כפל מס.

ישנו הבדל בין ההכנסות כשכירים להכנסות כעצמאים.

האמנה במלואה נמצאת באתר משרד האוצר.

אבל במקרים שונים, בהכנסות גבוהות, ובעסקים עצמאיים יוצא שמשלמים מס כפול. חשוב מאוד להבין את החוקים הללו כדי שלא נעשה צעדים שיגרמו לנו לשלם מס נוסף מיותר.

רשות המיסים האמריקאית מפעילה תכנית גילוי מרצון, למי שלא דיווח בשנים האחרונות ורוצה ל’יישר קו’ ולהמנע מקנסות.

כדאי מאוד להתייעץ עם מומחים למיסוי ארה”ב ישראל כגון רואה חשבון אמריקאי, ועדיף עם ‘סוכן רשום’ של רשויות המס הפדרלית בארה”ב, המתמחים בנושאי מיסוי אמריקאי, כדי לדעת כיצד לכלכל את צעדיכם הכלכליים, כדי שלא תשלמו מס מיותר.

צרו קשר עוד היום כדי לקבל יעוץ ולדווח את הדיווחים בזמן ובצורה מדוייקת!

לקריאה נוספת –

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שלח בווטסאפ
שיתוף ב email
שתף באימייל

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן