טופס W9 לבעלי אזרחות אמריקאית

טופס W9

טופס W9  – שאלות נפוצות:

למידע וייעוץ בכל הנוגע לטופס W9, אנא צרו קשר: 6470*, או השאירו פניה בטופס בצד שמאל.

בשנתיים האחרונות נתקלים אזרחי ארה”ב הגרים בישראל בבקשה למילוי וחתימה על טופס W9. כל מי שהבנק שלו ‘גילה’ שהוא אמריקאי מקבל הודעה שעד לחתימה על טופס W9 החשבון שלו בהשעיה.

כדי להבין מהו הטופס הזה ומה ההשלכות שלו לגבי אזרחים אמריקאים בישראל, ריכזנו את המידע בשאלות ותשובות. מקווים שהמידע יעזור לכם.

מה זה טופס W9?

טופס W9 הוא טופס של רשות המיסים האמריקאית, דרכה מעביר החותם על הטופס את פרטיו האישיים כולל מספר SSN (מספר ביטוח לאומי אמריקאי, מעין מקבילה של מספר תעודת זהות בארץ).

האם אני חייב לחתום על הW9?

אזרח ארה”ב שאינו חותם על הטופס, לא יורשה לנהל חשבון בנק בארץ, ולכן יש לבחור באחת משלושת האופציות: 1. לא לנהל חשבון בנק בארץ. 2. לחתום שאינך אזרח ארה”ב. 3. לחתום על הטופס.

למה החתימו אותי על טופס W9?

הרשויות בארה”ב מנסות להילחם בהעלמת מיסים והלבנת הון בינלאומית, לצורך כך הם יצרו חוקקו את חוק ה ‘FATCA‘, לפיו בין היתר כל גוף פיננסי בכל מקום בעולם המעוניין לעבוד עם הבנקים בארה”ב, חייב לדווח על כל אזרח ארה”ב המחזיק אצלם חשבון בנק.
בנקים שאינם מחתימים כל אזרח אמריקאי על הטופס אינם מורשים לבצע פעולות הקשורות בבנקים בארה”ב כמו העברות או קבלת העברות של דולרים, פריטת צ’קים בדולרים וכו’.

חתמתי על הטופס, מה הן ההשלכות לגבי?

מכיון שהרשויות בארה”ב יקבלו (החל מסוף 2016), מידע על התנועות בחשבון, (ממשלת ישראל חתמה על הסכם להעביר את כל המידע בצורה מסודרת לארה”ב!) לכן חשוב מאוד לעמוד בכללי הפטקה, לדווח על החשבון בדוח מיוחד (F-BAR), כל שנה (עד סוף יוני של השנה העוקבת), ולעתים למלא טפסים נוספים.
אצלנו הדיווח במחיר מוזל למגישים דו”ח שנתי.

אם לא אדווח על הסכום בחשבוני, מה יקרה?

כשהרשויות יקבלו את המידע מהבנקים בארץ, ויצליבו אותו, הם עלולים להטיל קנס כספי עצום של עד כ50% מכל מה שהיה בחשבון הבנק!

האם אני חייב לשלם מיסים בארה”ב על כל מה שעובר אצלי בחשבון?

עקרונית אזרחי ארה”ב הגרים בישראל חייבים במס לארה”ב גם על ההכנסות בישראל, ישנה אמנה בין ישראל לארה”ב למניעת כפל מס, ובדרך כלל לא צריך לשלם מיסים, ולפעמים ניתן גם לקבל החזרי מס, בכל מקרה חובה להגיש דו”ח.

אין חובת מס מיוחדת על הכספים הנמצאים בחשבון, מלבד החובה הרגילה של תשלום מיסים על ההכנסות.

להורדת טופס W9

צפו בסרטון להוראות למילוי טופס W9:

צרו קשר בכל הקשור למילוי טופס W9, ודיווחי מס אמריקאים בטופס למטה.

או חייגו: 6470*

קראו גם על: מספר סושיאל סקיוריטי

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שתף בפייסבוק
שלח בווטסאפ
שתף באימייל

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן