גילוי מרצון – Streamlined procedures

גילוי מרצון בארהב

גילוי מרצון בארה”ב

אזרחים אמריקאים רבים המתגוררים בישראל, ישמחו לשמוע על תכנית הגילוי מרצון, שמפעילה ממשלת ארה”ב. התכנית נותנת מענה ל’צרה’ שאליה נכנסים עכשיו כל אלו שחתמו או יחתמו על טופס W9.

בשנים האחרונות מפעילה רשות המיסים האמריקאית את תכנית ה’גילוי מרצון’ – Streamlined procedures, עם הקלות מיוחדות.

תכנית גילוי מרצון בארה”ב מיועדת לאמריקאים הגרים בישראל ומעוניינים ליישר קו עם חוקי המס האמריקאים, ולהמנע מקנסות עקב אי דיווח.

כידוע כל אזרח ארה”ב חייב לדווח על הכנסותיו בכל מקום בעולם, ובנוסף יש לדווח על חשבונות פיננסיים, באם היה במהלך השנה בכל החשבונות הנמצאים מחוץ לארה”ב במצטבר, סכום השווה ל 10,000 דולר ומעלה, הקנסות על אי דיווח גבוהים מאוד, והנמנע מדיווח אף צפוי במקרים מסויימים לרישומים ואף תביעה פלילית של הרשויות בארצות הברית.

כדי לעמוד בתנאי תכנית גילוי מרצון אמריקאים נדרשים להגיש דוחות מס שלוש שנים רטרואקטיבית, ודוחות בנקים (Fbar) שש שנים רטרואקטיבית, בנוסף יש לחתום על הצהרה מיוחדת המצורפת לדוחות המוגשים.

רשויות המס בארה”ב מפרסמות את הנהלים להשתתפות בתכנית הגילוי מרצון, כשכל חריגה קלה מהנהלים, פולטת מיד את המגיש מתכנית הגילוי מרצון FATCA וחושפת אותו לכללים היבשים של חוקי המס האמריקאים לפיהם, למשל, חובת הדיווח אינה מתיישנת.

המשתתפים בתכנית מוחקים את ההיסטוריה ופותחים דף חדש מול הרשויות בארה”ב.

גילוי מרצון FATCA
גילוי מרצון FATCA

גילוי מרצון FATCA (קראו מה זה FATCA)

בשנים האחרונות נחתם בין ישראל לארה”ב הסכם ה FACTA, וכפועל יוצא מכך, מדווחת מדינת ישראל על חשבונות הבנק של בעלי אזרחות אמריקאית הגרים בישראל, לרשויות המס בארה”ב, כל מי שחותם על טופס W9 חותם גם על הצהרת ויתור סודיות, וחושף את פרטי החשבון לעיניהם של פקידי המס האמריקאים.

בספטמבר 2016, צפויה ממשלת ישראל להתחיל להעביר בצורה מסודרת את כל פרטי החשבונות של בעלי אזרחות אמריקאית לרשויות בארצות הברית.

עבור ישראלים רבים שלא עמדו עד היום בחובות הדיווח של רשויות המס בארצות הברית ונדרשו על ידי הבנק לחתום על טופס W9, גילוי מרצון בארה”ב, זוהי דרך מצוינת להתחיל לעמוד בחובות הדיווח האמריקאיות מבלי להסתכן בקנסות וברישומים פליליים.

הזדרזו להגיש את הדוחו”ת התכנית מיועדת אך ורק לאזרחים שרשויות המס האמריקאיות עדיין לא פנו אליהם!

להגשת הדיווחים במסגרת התכנית לגילוי מרצון – Streamlined procedures, צרו קשר.

 

 

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שתף בפייסבוק
שלח בווטסאפ
שתף באימייל

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן