החזר מס לסטודנטים אמריקאים

מלגה לבעלי אזרחות אמריקאית
החזר מס לסטודנטים אמריקאים

מלגה לבעלי אזרחות אמריקאית

החזר מס לסטודנטים אמריקאים מרשות המס האמריקאית

רשות המיסים האמריקאית מעניקה החזר מס לסטודנטים אמריקאים המתגוררים ולומדים כאן בישראל. מדובר במעין מלגה לבעלי אזרחות אמריקאית.

זוהי מלגת לימודים הניתנת על ידי רשויות המס בארה”ב לאזרחי ארה”ב הלומדים בישראל, כדי לעזור להם בהוצאות שכר הלימוד ולעודד קידום אקדמי בקרב אמריקאים ברחבי ארצות הברית ובעולם כולו.

גובה ההחזר תלוי במידת ההוצאה ויכול להגיע לאלפי שקלים בשנה (עד 1000 דולר!), זהו סכום משמעותי שיכול בהחלט לעזור בהוצאות שכר הלימוד, בפרט בהתחשב בעובדה שרוב הסטודנטים עדיין לא נמצאים במצב של יכולת כלכלית גבוהה.

סטודנטים הלומדים לתואר במוסדות הבאים בישראל עשויים עקרונית  להיות זכאים לקבל מלגה לבעלי אזרחות אמריקאית:

  • אוניברסיטת תל אביב
  • אוניברסיטת חיפה
  • אוניברסיטת בר אילן
  • האוניברסיטה העברית
  • הטכניון
  • אוניברסיטת בן גוריון
  • המרכז הבינתחומי בהרצליה

שימו לב! החל מ 2016, כדי לקבל את המלגה, יש לקבל ממוסד הלימודים טופס מיוחד, לא כל מוסד לימודים מנפק את הטופס הזה, וזה עלול לפגוע בזכאות.

קריטריונים נוספים לקבלת ההחזר הם:

קריטריון ההכנסה: סטודנטים בעלי הכנסה שנתית העולה על סכום השווה ל 90,000$, אינם זכאים לקבלת המלגה (במקרה של זוג נשוי, תקרת ההכנסה היא כפולה – 180,000$), סטודנטים המרוויחים פחות מתקרה זו, זכאים לקבל את המלגה.

קריטריון השנים: מלגה לבעלי אזרחות אמריקאית ניתנת עבור ארבעת השנים הראשונות של הלימודים בלבד, לאחר מכן ניתן זיכוי המפחית את חובת המס במידה ואתם חייבים במס, אבל לא ניתן החזר כספי.

קריטריון התואר: המלגה ניתנת עבור לימודים לתואר אקדמי ראשון בלבד, לא ניתן החזר כספי עבור תואר שני, כמו כן לא ניתן החזר כספי עבור למודים מקצועיים או קורסים שאינם מובילים לתואר ראשון אקדמי.

קריטריון מספר הקורסים הנלמדים: המלגה ניתנת לסטודנטים הלומדים לפחות חצי יום במהלך סמסטר שלם, המתחיל בשנת המס הנוכחית, סטודנטים הלומדים פחות מזה לא יהיו זכאים למלגה.

קריטריון נקיון הכפיים: מלגה לבעלי אזרחות אמריקאית לא תינתן לסטודנטים שהואשמו בסחר בסמים, (לתשומת ליבכם סטודנטים סוחרי סמים…).

ההוצאות המוכרות לצורך קבלת המלגה (המלגה היא החזר של הוצאות שהוציא הסטודנט או הוריו): דמי הרשמה למוסד הלימודים, שכר לימוד, רכישת ספרים לצורך הקורסים  ועבור ציוד הקפי הנדרש לקורסים.

החזר כספי לסטודנטים זה מצטרף להחזרים כספיים נוספים שניתן לקבל מארה”ב, כמו למשל קצבת ילדים אמריקאים.

לבירור זכאותכם, צרו קשר.

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שלח בווטסאפ
שיתוף ב email
שתף באימייל

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן