קצבת ילדים לאמריקאים בישראל

קצבת ילדים לאמריקאים בישראל

מה החוק אומר לגבי קצבת ילדים לאמריקאים בישראל?

זקוקים לעוד כסף? קצבת הילדים בארץ קטנה מידי? אם אתם אזרחי ארה”ב כדאי שתשימו לב לדברים הבאים!

על פי החוק האמריקאי אזרחי ארה”ב הגרים בכל מקום בעולם זכאים בתנאים מסויימים לקבל קצבת ילדים לאמריקאים בישראל בסכום שנתי של עד 1,000$  עבור  כל ילד, מדובר בסכום חודשי של כ 84 דולר לחודש, שהם כ315 ש”ח בחודש עבור כל ילד! זהו סכום כפול מקצבת הילדים הניתנת כיום בישראל.

החל משנת 2018, הסכום עלה ל 1,400 דולר לילד.

בתנאים מסויימים ניתן לקבל את הכסף רטרואקטיבית עד שלש שנים, אבל לא תמיד ניתן לקבל רטרואקטיבית, חשוב לוודא שאתם זכאים לקבל רטרואקטיבית לפני הגשת הבקשה לקצבה, מכיון שהאמריקאים שולחים כסף בלי לברר, ואם יתברר אחר כך שאתם לא זכאים, תאלצו להחזיר את הכסף ולשלם ריבית וקנס של 25%.

בשונה מבישראל, קצבת ילדים לאמריקאים בישראל היא נגזרת של ההכנסה של ההורים, ולכן אם אתם מרוויחים יותר, הסיכויים שלכם לקבל את הכסף גודל (עד גבול מסויים), דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שאם אתם עובדים בתור עצמאים אתם לא זכאים לקצבה, ויתכן שתהיו חייבים בתשלום ביטוח לאומי אמריקאי נוסף על התשלומים לביטוח לאומי בישראל.

כדי לקבל את הכסף יש להגיש דוח לרשות המיסים האמריקאית פעם בשנה, את הדו”ח יש למלא בדייקנות ומומלץ להעזר באנשי מקצוע.

רק במקרה שהילדים אמריקאים ניתן לקבל את הקצבה, ובמקרים מסויימים אתם זכאים להעביר אזרחות אמריקאית לילדים שלכם.

בנוסף חובה להוציא מספר SSN (מקביל למספר תעודת זהות בארץ) לכל ילד, כדי להוציא את המספר יש למלא טופס ולצרף מסמכים, ולשלוח לקונסוליה הכללית של ארה”ב בירושלים, במקרים מסויימים יש צורך להופיע לראיון אישי, לוקח כמה חודשים עד שמקבלים את המספר.

מומחי המס של ‘Americandocs‘ ימלאו עבורכם את הדוח וכל הטפסים הרלוונטים, ויגישו אותו לרשויות בארה”ב בצורה אלקטרונית מהירה, כדי לקבל את ההחזר במהירות המקסימלית.

צרו קשר עוד היום והתחילו לקבל את קצבת הילדים המגיעה לכם!

אולי יעניין אתכם גם:

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שלח בווטסאפ
שיתוף ב email
שתף באימייל

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן