מס ירושה בארה”ב

מס ירושה בארה"ב
מס ירושה ארה”ב

מס ירושה בארה”ב / מס עיזבון בארה”ב

מס ירושה בארה”ב הינו דבר המטריד את מנוחתם של הרבה ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית, שאינם מעוניינים שיורשיהם יצטרכו לשלם מס גבוה בארה”ב, ישנם כאלו השוקלים בעקבות כך לוותר על אזרחותם האמריקאית.

מכיוון ששורר בלבול גדול וחוסר ידע בנושא מס ירושה בארהב, נעשה קצת סדר.

ראשית, יש לדעת שעד סכום של 5,450,000 (חמש מליון ארבע מאות וחמישים אלף) דולר (שווי כולל של כלל הנכסים), לנפטרים בשנת 2016, יש פטור ואין צורך לשלם מס ירושה בארה”ב (אלא אם כן נתנו מתנות בשווי זה במהלך חייהם, נושא שנידון בהרחבה במקום אחר), הסכום צפוי לעלות כל שנה עם האינפלציה, לפי חוקי הקונגרס האמריקאי.

אם ממירים את הסכום הזה לשקלים לפי הדולר הממוצע לשנת 2015 שמפרסמת רשות המיסים האמריקאית – ה IRS, הרי שמדובר ביותר מ22,000,000 (עשרים ושתים מליון) שקל, לפי דו”ח העושר העולמי בישראל יש בין 7000 ל 8000 אנשים שיש להם סכום כזה, ולא ברור כמה מהם אזרחי ארה”ב.

מעל סכום זה, אם לא מתכננים נכון את הנכסים יש לשלם סך של 40% מס ירושה, בתכנון נכון  ובניית קרנות נאמנות אמריקאיות, ניתן להחריג עוד כמה מליונים, ממס הירושה.

אבל בסופו של דבר בסכומים גבוהים מאוד, צריך לשלם מס ירושה, ובמקרה של עסקים משפחתיים בסדרי גודל כאלו, כדאי לתכנן מראש כיצד ישולם מס הירושה כדי שלא יהיה צורך למכור את העסק כדי לממן את המס.

מס עיזבון בארהב
מס ירושה בארהב

מס עיזבון בארה”ב – האם כדאי לוותר על האזרחות כדי להנצל ממנו?

ובכן, התשובה היא כמו בהרבה תחומים – תלוי.

המוותר על אזרחותו שיש ברשותו נכסים בשווי כולל של יותר מ2 מליון דולר חייב בתשלום מס שנקרא ‘מס גולה’, לפי מס זה מוערכים כל נכסיו לפי שווים היום, ונעשית מכירה רעיונית, אם התוצאה היא רווח (מה שקורה כשיש הפרש בין מחיר הרכישה של הנכסים לשווים ביום ההערכה), יש לשלם מס לפי מדרגות וחוקי המס האמריקאים.

אז אם המס שתצטרכו לשלם בעזיבה הוא יותר גבוה ממס הירושה שיושת על היורשים, התשובה ברורה – לא כדאי, אחרת יש לחשב את המס מול מס הירושה ולהחליט.

לייעוץ בנושא מס ירושה בארה”ב / מס עיזבון בארה”ב, או ויתור על אזרחות אמריקאית, צרו קשר.

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שתף בפייסבוק
שלח בווטסאפ
שתף באימייל

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן