מה זה Social Security Number?

מה זה SOCIAL SECURITY NUMBER?

Social Security Number – כל מה שצריך לדעת:

ישראלים אמריקאים רבים שואלים לאחרונה: ” מה זה Social Security Number? “, בעקבות חקיקת חוקי ה FATCA, והידוק הפיקוח של רשות המיסים האמריקאית על חשבונות הבנק ברחבי העולם, נדרשים אזרחי ארצות הברית להמציא לבנקים או למגישי דוחות המס האמריקאים את מספר ה – Social Security שלהם.

מספר ה – Social Securityמספר ביטוח לאומי אמריקאי, הינו מספר אישי שזכאי לקבל כל אזרח אמריקאי, זהו מספר שהוא מעין מקבילה של מספר תעודת זהות בישראל, מכיון שזהו מספר קבוע שנשאר עם בעליו לכל החיים בשונה ממספר הדרכון שמשתנה עם הנפקת דרכון חדש.

עם זאת ישנם כמה הבדלים בסיסיים בין מספר תעודת הזהות הישראלי למספר הביטוח הלאומי האמריקאי – Social Security Number  או בקיצור – SSN .

ההבדל ראשון והחשוב ביותר הוא שבישראל לפני שהתינוק נולד, כשהאמא מתקבלת ללידה כבר מדביקים לעובר את מספר הזהות שלו, המספר מתקבל באופן אוטומטי ללא צורך בכל פעולה מצד האזרח, לעומת זאת מספר Social Security, לא ניתן באופן אוטומטי, ויש לגשת למשרד של ה Social Security ולהנפיק את המספר.

נושאים נוספים לקריאה:

הבדל שני הוא בצורה בה מוצג המספר: בישראל תעודת זהות מונפקת עם תמונה ופרטים אישיים כולל תאריכי לידה ופרטים נוספים, בזמן שאת מספר ה Social Security מקבלים על כרטיס נייר, עם שם ותאריך הנפקת הכרטיס ללא כל פרטים אחרים.

מספר ביטוח לאומי אמריקאי – Social Security או SSN, משמש את בעליו לכמה דברים – הטבות ממשל שונות, עבודה, ניכויים אישיים עבור ההורים בדוח מס ההכנסה שלהם, פתיחת חשבון בנק ועוד.

כדי לקבל מספר Social Security עבור ילד שנולד, יש לגשת למשרד Social Security בארצות הברית, למלא טופס ולהביא מסמכים מזהים, והמספר מגיע בדואר לכתובת בארה”ב תוך מספר ימים עד כשבועיים.

מעל גיל 12 הסיפור מסתבך, ובמיוחד אם מבקש המספר גר מחוץ לארצות הברית כפי שנרחיב על כך בפוסט נפרד.

בישראל המקום היחיד בו מנפיקים את מספר ה Social Security הוא בקונסוליה של ארצות הברית בירושלים.

עכשיו יש לכם כבר תשובה לשאלה הבסיסית: ” מה זה Social Security Number?”. בהמשך נרחיב עוד בנושאים הקשורים למספר הביטוח הלאומי האמריקאי וההשלכות שלו.

לעזרה בהשגת מספר ה Social Security

למידע וייעוץ – צרו קשר ב – 6470*

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שתף בפייסבוק
שלח בווטסאפ
שתף באימייל

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן