יש לכם אזרחות אמריקאית?

הדוד סם עוקב אחריכם עם חוק ה-FATCA

מחזיקים באזרחות אמריקאית או ב-Green Card ויש לכם הכנסות, חשבון בנק, קופות גמל, ביטוח מנהלים, קרנות השתלמות ופנסיה בישראל?

אם אינכם רוצים להסתבך עם רשויות המס האמריקאיות – ואתם לא, הכירו את החוק הפדרלי FATCA ואת תהליך הגילוי מרצון שיספק לכם ראש שקט. 

לייעוץ ראשוני והכוונה ללא עלות השאירו פרטים:

הכל התחיל במשבר הסאבפריים

משבר הסאבפריים אשר היכה בארה”ב בשנת 2008 ודלדל את קופתו של הדוד סם, הוביל את המוחות היצירתיים ברשויות המס למסקנה שכל אזרח אמריקאי באשר הוא – גם אם לא נולד בארה”ב וקיבל את אזרחותו כבן להורים אמריקאים וגם אם כף רגלו לא דרכה על אדמתה מעולם, מחויב לדווח על הכנסותיו במדינה בה הוא חי ולעיתים, לשלם מסים גם בארה”ב.

כך נולד “חוק הציות להוראות הנוגעות לחשבון זר”, .The Foreign Account Tax Compliance Act או בקיצור FATCA.

FATCA – חייבים להכיר, חייבים לדווח.

על מנת ליישם את חוק ה- FATCA שחל על כל האזרחים חייבי המס, האמריקאים השתמשו בנשק העוצמתי ביותר שלהם, הנשק הכלכלי וקבעו שכל מוסד פיננסי המעוניין לנהל קשרים כלכליים עם מוסד פיננסי בארה”ב, חייב לבצע בדיקת נאותות לחשבונות המנוהלים אצלו, להחתים כל בעל חשבון המחזיק באזרחות אמריקאית על טופס ויתור סודיות ולדווח על המתרחש בחשבונותיו.

ההסכם שחתמה מדינת ישראל עם רשות המסים האמריקאית, מאפשר לבנקים להעביר, מדי שנה, את נתוני בעלי החשבונות לרשות המסים הישראלית, המשגרת אותם דיגיטלית לרשות המסים האמריקאית, ה- IRS.

FATCA

מכיוון שהבנקים והמוסדות הפיננסיים אינם מעוניינים להסתבך עם הרשויות האמריקאיות ואינם רוצים להיות חשופים לסנקציות קשות, סביר להניח שהם יחסמו את פעילותכם בחשבון, עם גילוי דבר אזרחותכם האמריקאית, עד שתואילו לחתום על טופס W9, באמצעותו הבנק מדווח על פרטי החשבון ומספר הביטוח הלאומי שלכם (SSN), על הצהרה שאתם עומדים בכל חובות ה-FATCA ועל מסמך ויתור סודיות.

אם הערך הכולל של החשבונות שלכם עולה על 10,000$ ולא דיווחתם על הכנסותיכם, הכינו את המזומנים, כי אתם עלולים להיקנס בסכום שעשוי להגיע למחצית מהכספים המופקדים בחשבונותיכם וזו רק ההתחלה.

הבשורה הטובה היא שיש דרך לפתוח דף חדש ביחסים שלכם עם רשויות המס האמריקאיות, באמצעות תהליך מורכב יחסית, אך הכרחי.

הפתרון: גילוי מרצון

על מנת לעודד אתכם, האזרחים האמריקאים המתגוררים בישראל לדווח על הכנסותיכם בישראל ועל פעילותכם הכלכלית, ממשלת ארה”ב מעמידה לרשותכם “הצעה שלא תוכלו לסרב לה”, פשוטו כמשמעו:

תוכנית “גילוי מרצון” (Streamlined Procedures). תוכנית זו יכולה לחסוך מכם את עוגמת הנפש הכרוכה בקנס גבוה ואף תביעות פליליות כתוצאה מאי מילוי חובת הדיווח שמבחינת רשויות המס, אינה מתיישנת לעולם.

כדי לעמוד בתנאי התוכנית, עליכם להגיש לרשויות המס האמריקאיות דוחות מס של 3 השנים האחרונות ודוחות בנקים  (Fbar) המשקפים את פעילותכם הפיננסית ב-6 השנים שקדמו לתוכנית.

בנוסף, תידרשו לחתום על הצהרה המצורפת לדוחות אלו. לאופן הגשת הדוחות חשיבות מכרעת בהצלחת התהליך: לרשויות המס בארה”ב אין חוש הומור והן ממש לא יודעות לעגל פינות ולכן כל חריגה קלה מהנהלים, עלולה לפלוט אתכם מתוכנית הגילוי מרצון ולחשוף אתכם מידית לסנקציות קשות.

הקדימו תרופה ל-FACTA עם אמריקן דוקס – הלשכה למנהל אמריקאי

ישראלים רבים המחזיקים באזרחות אמריקאית, מבינים את ההשלכות של אי עמידה בחוקי ה-FATCA

אולי יעניין אתכם > האם לוותר על אזרחות אמריקאית

אך למרות זאת הם “יושבים על הגדר” ודוחים את תהליך הגילוי מרצון המורכב ועתיר המסמכים.

אם אתם סובלים מדחיינות זו, או שעדיין לא שמעתם על חוק ה-FATCA החל עליכם, זכרו שתוכנית הגילוי מרצון פתוחה אך ורק לברי המזל מביניכם שעדיין לא קיבלו פנייה מרשויות המס האמריקניות ולכן רצוי מאוד שתפעלו בנדון מיד.

הבשורה הטובה היא שאינכם לבד. צרו קשר ונעמיד לרשותכם את הניסיון העשיר שלנו בהגשת מסמכים לתוכנית גילוי מרצון FATCA.

צוות אמריקן דוקס ילווה אתכם בסבך הביורוקרטיה האמריקאית ויאפשר לכם לפתוח דף חדש ביחסים שלכם עם רשויות המס, למחוק את היסטוריית אי הדיווחים הנזקפת לחובתכם ולהמשיך בשגרת חייכם, ללא חשש מקנסות כבדים.

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שתף בפייסבוק
שלח בווטסאפ
שתף באימייל

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן