האם אני צריך רואה חשבון אמריקאי?

רואה חשבון אמריקאי

רואה חשבון אמריקאי או EA- Enrolled Agent?

אזרחים אמריקאים רבים הגרים בישראל שואלים את עצמם בזמן האחרון: ‘האם אני צריך רואה חשבון אמריקאי?

כידוע בעת האחרונה רשות המיסים האמריקאית מחייבת כל בנק ברחבי העולם, ליישם את הוראות ה – FATCA. הוראות אלו קובעות בין היתר שכל בנק בעולם יקח מלקוחותיו האמריקאים (בעלי אזרחות אמריקאית הגרים מחוץ לארה”ב) את מספר הSSN (מספר ביטוח לאומי אמריקאי), באמצעות טופס W-9.

לאחר שפרטי האזרח האמריקאי שוכנים כבוד בידי הבנק, מעביר הבנק את כל מה שקורה בתוך החשבון לממשלת ישראל, המעבירה בתורה את כל המידע היישר למחשבים של ‘דוד סאם’ האמריקאי, על מנת שהוא יוכל לדעת בדיוק מה עובר לכם בחשבון.

לא רק חשבונות בנק נמצאים תחת הוראות אלו, אלא גם קרנות השתלמות והפנסיה, וכל חשבון פיננסי אחר שיש לכם בכל מקום כולל בחברות הביטוח.

מכיון שהבנקים בארץ אינם מעוניינים להסתבך עם הרשויות בארה”ב, העלולים לחסום להם פעילות בדולרים, לכן אם אתם אזרחי ארה”ב ועדיין לא חתמתם על טופס W9, הרי שברגע שהבנק יגלה עובדה זו, הוא יחסום את הפעילות שלכם בבנק עד לרגע שבו תחתמו על טופס הW9. (ואם אין לכם מספר SSN, אתם בצרות…)

האם אני צריך רואה חשבון אמריקאי?
רואה חשבון אמריקאי

אצל מי נדווח? רואה חשבון אמריקאי? יועץ מס אמריקאי?

מכיון שהרשויות בארה”ב יקבלו דיווחים על כל הקורה בחשבונכם, עליכם יהיה לעמוד בחוקי המס האמריקאים ולדווח דיווח שנתי בהתאם לנתוני התעסוקה שלכם (שכירים,או עצמאים).

בנוסף יש לדווח על פעילות החשבון בדו”ח שנתי לרשויות להלבנת הון.

וכאן נשאלת השאלה: האם לגשת אל רואה חשבון אמריקאי?

ובכן בואו נבין איך זה עובד:

רואה חשבון אמריקאי הוא אדם בעל הסמכה רחבה, בעיקר בחוקי המס של מדינה מסויימת בארה”ב, בעוד שאת החוקים הפדרליים (שזה בלבד מה שנוגע למי שגר בישראל), הוא יודע בדיוק כמו כל אחד אחר שעבר התמחות והפך ל – EA- Enrolled Agent.

EA enrolled agent זוהי ההסמכה הכי גבוהה שנותנת רשות המיסים האמריקאית, אחרי לימודים מפרכים ומבחנים קשים בנושא המס הפדרלי ליחידים חברות וייצוג בפני רשויות המס בארה”ב, הנושא בהסמכה זו רשאי להגיש את כל המסמכים ולייצג את הלקוח מול כל המשרדים של רשות המיסים האמריקאים בכל נושא הקשור למס אמריקאי, לרבות ביקורות.

כדי לעמוד בכל חוקי המס האמריקאים, להיות מיוצג, ולעמוד בכללי הפטקה, אין צורך לגשת אל רואה חשבון אמריקאי.

נוכל לעשות הכל עבורכם.

לטיפול בכל הקשור למיסוי אמריקאי – צרו קשר.

אולי יעניין אתכם:

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שתף בפייסבוק
שלח בווטסאפ
שתף באימייל

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן